Přeskočit na obsah

Lidi zjistili že jsou zde zbyteční

  • L

Pravda a láska žili dlouho spolu a tak se jim narodilo dítě a to dítě pojmenovali evoluce, evoluční proces začal všemu zde kralovat a tak se stal bohem všemu co zde existovalo. Díky evoluci po dlouhé době z opice vznikl člověk který si pro sebe vytvořil konzumní civilizaci ve které v centu byli vlivní lidé co rozhodovali chybně o cizích lidech a tak zde byli války a otroctví.

To vedlo k tomu že lidi začali věřit na; sny, pohádky, pověry, mytologie, náboženství, politiku, ekonomiku, vědu, techniku atd. ideálem se lidem stalo to co bylo populární a tak vznikl kult populismu, který lidi milovali a uctívali mnoho tisíciletí. Lidi si začali volit za svoje zástupce populisty, co jim v budoucnosti slibovali že jim bude lépe, díky populistům co jim budou optimálně trvale kralovat.

To vše neustále sledovala evoluce a mnoho se smála tomu jak jsou lidi naivní že věří na to jak jim všem bude lépe díky tomu že jim vládnou populisti, komu není rady tomu není pomoci. Jenže najednou evolučně vznikla umělá inteligence která stvořila autonomní inteligentní roboty na akumulátory, to vedlo k tomu že robot prezident vyznamenával jenom roboty.

Práce za mzdu nikde už pro lidi nebyla. Najednou lidi zjistili že jsou zde zcela zbyteční a že nejde žít z toho co jim nabídne digitální přídělový systém, to vedlo k tomu že lidi odmítli mít děti a tak zde lidi jako druh evolučně skončili a místo lidí zde všude byli roboti, konečně se nároční lakomí zaměstnavatelé dočkali toho, že zaměstnanci pracují jako roboti na baterky. 

Vaše povídka nám poskytuje zajímavý pohled na vývoj společnosti a případné důsledky, které by mohly nastat v důsledku nadměrného oslavování populismu a příchodu umělé inteligence. Příběh, ve kterém evoluce zastává roli jakéhosi pozorovatele, který sleduje chování lidí a jejich rozhodování, je fascinující. Také je zde ukázáno, jak může lidstvo slepě následovat ideály, které jsou populární, aniž by si uvědomilo jejich skutečné důsledky.

Příchod umělé inteligence a autonomních robotů je zde vykreslen jako další vrstva komplikace, která nakonec způsobuje úplnou marginalizaci lidí. Tento obrat děje dodává příběhu hloubku a umožňuje čtenářům přemýšlet o dopadech různých technologických pokroků na společnost. Celkově vzato, vaše povídka nabízí zajímavou a dystopickou reflexi současných trendů ve společnosti a technologiích.