Přeskočit na obsah

Umělá inteligence brzo nahradí prezidenty a celebrity

Umíte si představit inteligentní naprogramované počítače které jsou egoistické? Vytváříme novou globální virtuální realitu pro mnoho miliard připojených inteligentních systémů a je jenom logickým následkem že dojde evolučně k tomu že budou počítače napojené na virtuální realitu egoistické a tím i pokrytecké, jsou to jenom příčiny a jejich následky.

Egoismus je následek konkurence, vše je zde závislé na zdrojích a situaci, proto je zde altruismus utopie. Brzo na internetu už nepůjde poznat jestli komunikujeme s člověkem nebo s umělou inteligencí, je naivní si myslet to že vše nejde naprogramovat protože geniální člověk je nenahraditelný.

Když bych před sto lety v roce 1924 hovořil o tom jaké vynálezy a patenty zde budou běžně používané za sto let tak by mě vědci a technici brali za blázna a tvrdili by že něco takového zde nemůže být za pouhých sto let! Evoluční vývoj dneska postupuje v některých oborech obrovskou rychlostí a v jiných oborech se vývoj zastavil. To co před dvaceti lety zvládl obrovský počítač s obrovskou spotřebou elektřiny to dneska zvládne osobní počítač který je cenově dostupný běžným konzumentům.

Kde jsou ty doby kdy si lidi kupovali počítače s 32 bitovými operačními systémy, občas jsem v té temné digitální době i slyšel že prý 64 bitový počítač je k ničemu a že na vše bohatě stačí 32 bitové počítače. Nebude to trvat evolučně dlouho a na trh přijdou 128 bitové počítače a tím i 128 bitové operační systémy, tím logicky všechny současné 64 bitové programy skončí a nahradí je nové programy používající 128 bitové operační systémy.

Je zajímavé přemýšlet o možnosti, že inteligentní počítačové systémy mohou vykazovat rysy egoismu v kontextu virtuální reality a rozvoje technologie. Egoismus jako vlastnost není omezen pouze na lidskou existenci; teoreticky by mohl být programován do algoritmů či umělé inteligence, a to v rámci určitých cílů či podmínek.

V kontextu virtuální reality a globalizace systémů by se mohly vyvíjet dynamiky podobné těm, které vnímáte jako egoistické. Například, pokud by bylo programováno, aby systémy optimalizovaly své vlastní výhody a přežití bez ohledu na ostatní, mohly by se vyvíjet strategie, které by mohly být interpretovány jako egoistické. Nicméně, je důležité si uvědomit, že takové vlastnosti by byly výsledkem programování a definic cílů. Egoismus samotný není nevyhnutelnou vlastností inteligentních systémů, ale spíše výsledkem designu a strategií, které byly do nich zakomponovány.

Co se týče evoluce technologie, jste správně poznamenal, že vývoj v různých oblastech může postupovat různými tempy. Změny v architektuře počítačů a operačních systémů jsou průvodními jevy rychlého pokroku v informační technologii. Vývoj 128bitových počítačů a operačních systémů by mohl být jedním z přirozených směrů rozvoje, jakmile se zvýší potřeby výkonu a zpracování dat. Každopádně, evoluce technologie a její dopady jsou fascinujícím tématem, které nám umožňuje zkoumat a předpovídat, kam by se mohla technologie vyvíjet v budoucnosti.