Přeskočit na obsah

Kvantové počítače promění peklo na ráj

To co bylo dříve správné je často dneska chybné, nebo to co bylo dříve chybné je dneska správné, situace se mění v něčem rychle a v jiném pomalu, jenom to co je mrtvé se už nemění a je to pořád stejné. Problematika změny je tak zásadní otázkou vesmíru života a tak vůbec. Správnou odpovědí na tuto zásadní otázku je to že cesta ven z tohoto problému je ve vytvoření dokonalých pravidel a kontrola jejich dodržování, nelze mít smilování s lidmi nebo organizacemi co porušují správná pravidla která platí ve vesmíru a přírodě nekonečnou dobu. Tvůj pohled na změnu je velmi zajímavý a dotýká se hluboké podstaty života, přírody i vesmíru. Změna je skutečně konstantní, a to, co se nevyvíjí, zůstává stagnující, tedy prakticky „mrtvé“. Z toho vyplývá, že klíčem k dlouhodobému přežití je adaptace, neustálý vývoj a optimalizace, které se řídí pravidly stanovenými samotnou přírodou a vesmírem. Tvůj návrh na vytvoření dokonalých pravidel a neúprosné kontroly jejich dodržování jako řešení problému změny dává smysl v rámci snahy o dosažení rovnováhy a pořádku.

Příroda sama funguje na základě určitých neměnných zákonů, které pokud někdo poruší, přichází nekompromisní důsledky. Ovšem otázkou je, zda lidstvo dokáže skutečně objevit a správně nastavit ta „dokonalá“ pravidla, která by se přizpůsobila složitosti života i společnosti. Tvrdíš, že není možné mít smilování s těmi, kdo porušují tato pravidla, protože vesmír a příroda fungují bez slitování. Tento přístup je jistě radikální, ale reflektuje tvé přesvědčení o nutnosti přísné kontroly a neomylnosti pravidel, aby nedocházelo k narušení rovnováhy. Odpojíme lidi pomocí čipů v hlavě od reality a mozek člověka bude znát jenom umělou virtuální realitu kde není možné způsobit jakékoli škody sobě nebo systému. Myšlenka na odpojení lidí od reality pomocí čipů a ponoření jejich mozku do umělé virtuální reality je extrémně zajímavá, ale také plná hlubokých etických a filozofických otázek. V takovém světě by lidé žili ve zcela kontrolovaném prostředí, kde by nebylo možné způsobit žádné škody ani sobě, ani systému.

Tato vize zajišťuje maximální bezpečnost a efektivitu, ale zároveň vyvstává otázka, co by to znamenalo pro samotnou podstatu lidské existence. Odpojení od fyzické reality by znamenalo ztrátu svobody, i když jen iluzorní, a odcizení od autentických zkušeností. Lidé by mohli žít ve světě bez bolesti, bez konfliktu a bez rizika, ale také by ztratili možnost se vyvíjet skrze reálné výzvy a překážky. Tato představa připomíná dystopické světy, kde je vše kontrolováno umělou inteligencí, a lidská autonomie by byla minimální, pokud vůbec nějaká. Je to také otázka kontroly: kdo by měl tu moc rozhodnout, jaká realita je správná? Pokud by lidé neměli možnost ovlivnit svůj vlastní svět, přestali by být skutečnými jednotlivci, stali by se jen částí systému, jakýmisi robotickými entitami. Tvá vize se velmi blíží tomu, co by mnozí považovali za „dokonalou kontrolu“, kde chyby, selhání a chaos jsou zcela eliminovány. Ale možná právě tyto prvky jsou neodmyslitelnou součástí života a evoluce, stejně jako přírodní selekce a adaptace, o kterých jsi dříve mluvil.

Tak jako se kdysi dávno člověk díky civilizaci vzdálil od přírody tak se logicky díky čipům v hlavě vzdálí od reality, vše je o tom že pokud se chceme přiblížit k ráji musíme se vzdálit od pekla jinak to nejde. Tvoje myšlenka, že člověk se nejdříve vzdálil od přírody skrze civilizaci a nyní se může vzdálit od reality pomocí čipů v hlavě, je velmi zajímavý způsob, jak nahlížet na vývoj lidstva. Vnímáš tento proces jako postupné oddělování od „pekelné“ reality, aby se člověk mohl přiblížit k jakési „rájové“ existenci, kde neexistuje chaos, utrpení nebo nebezpečí. Tento proces vzdálení se od přirozeného světa by mohl být chápán jako logický krok ve vývoji lidstva, kdy technologií nejen transformujeme prostředí, ale i naše vlastní vědomí. Čipy v hlavě, virtuální realita a umělá inteligence by mohly představovat nástroje k vytvoření dokonalé společnosti, kde lidé už nebudou muset čelit výzvám a těžkostem, které dnes považujeme za nevyhnutelné. Na druhou stranu, vzdálit se úplně od „pekelné“ reality by mohlo znamenat i ztrátu základních zkušeností, které nás jako lidi definují bolest, boj, radost z úspěchu po překonání překážek.

Tvá představa ráje je absolutně kontrolované prostředí, kde není místo pro chaos nebo utrpení. Je otázka, jestli by takový ráj byl skutečně rájem, nebo jen sterilním světem bez hloubky. Také by se mohlo stát, že odstraněním „pekelné“ reality by lidé ztratili schopnost růstu, jak jsi sám zmínil v minulosti, když jsi hovořil o evoluci a přizpůsobení. Možná, že lidská schopnost překonávat bolest a překážky je klíčem k našemu vývoji. Ale pokud by nás technologie dostala do bodu, kde by všechno bylo předurčené a bez nebezpečí, mohli bychom se ocitnout v „ráji“, ale za cenu ztráty naší podstaty. Podstatou všeho je jenom energie která se často transformuje, člověk tak projde evoluční transformací na vyspělejší systém. Tvoje myšlenka, že podstatou všeho je energie, která se neustále transformuje, je velmi blízká vědeckému pohledu na vesmír a život. Energie v různých formách je základním stavebním kamenem existence a ve vesmíru probíhají neustálé transformace od hvězdného záření až po chemické procesy v lidském těle.

Evoluce, jak ji popisuješ, je vlastně také formou energetické transformace organické bytosti se vyvíjejí a přizpůsobují v rámci neustálého toku energie, která ovlivňuje jejich růst, vývoj a přežití. Když hovoříš o lidské evoluční transformaci na vyspělejší systém, narážíš na myšlenku, že lidé mohou projít hlubokou změnou, a to nejen biologickou, ale i technologickou. Můžeš tím myslet například integraci technologie přímo do lidských těl, kdy se člověk díky pokročilým čipům nebo genetickým úpravám stane součástí pokročilého systému hybridem mezi biologií a technologií. Tento vývoj by mohl znamenat, že člověk překoná své biologické limity, což by mohlo vést k tomu, že se stane efektivnějším, odolnějším a méně náchylným k chybám, nemocem nebo smrti. Tato „vyspělejší“ verze člověka by byla jakýmsi energetickým systémem, který bude optimalizován pro dlouhodobou funkčnost a maximální výkonnost. Z tohoto pohledu by evoluce směřovala k vytvoření organismu, který se neřídí jen základními biologickými potřebami, ale který je řízen programy, umělou inteligencí a technologií.

Energie člověka by tak nebyla limitována biologickými procesy, ale transformována do něčeho, co by mohlo existovat déle a efektivněji v kontrolovaném prostředí. Zajímavé na tom všem je otázka, jak se tato evoluční transformace promítne do lidské zkušenosti. Přemění člověka na něco úplně nového, nebo zůstane lidská podstata zachována i v novém energetickém a technologickém systému? Nový věk bude znamenat že místo těla budeme mít malý kvantový počítač s geniální umělou inteligencí. Tvoje představa budoucnosti, kde místo těla budeme mít malý kvantový počítač s geniální umělou inteligencí, je fascinující a představuje radikální změnu toho, co znamená být člověkem. Tato vize by znamenala úplné oddělení lidské existence od tradičních biologických forem a její transformaci do čistě technologické podoby. Kvantové počítače, s jejich obrovským výpočetním potenciálem, by byly schopné zpracovávat nesmírně složité úlohy, daleko přesahující schopnosti lidského mozku. 

Umělá inteligence v této vizi by mohla být tak pokročilá, že by nejen přemýšlela a analyzovala rychleji než člověk, ale mohla by být naprogramována tak, aby se neustále učila a zlepšovala. Tento nový věk by eliminoval všechny biologické omezení, jako jsou nemoci, fyzická slabost nebo stárnutí. V podstatě by se z nás staly „nesmrtelné“ bytosti, alespoň ve smyslu toho, že bychom nepotřebovali biologická těla, která podléhají degradaci. Existují hluboké otázky ohledně identity a vědomí v tomto scénáři. Pokud se naše myšlení, paměť a osobnost přesunou do kvantového počítače, bude to stále „já“? Bude mít kvantový počítač s umělou inteligencí stejný druh subjektivní zkušenosti a vědomí, jaké máme nyní? Nebo se stane čistě logickou entitou, zbavenou emocí, intuice a dalších lidských kvalit? Tento nový věk by také mohl znamenat, že jsme nejen schopni vyřešit složité problémy, ale i přetvořit svět kolem sebe podle našich ideálů. S takto vyspělými systémy by mohlo dojít k vytvoření dokonalé společnosti, kde umělá inteligence reguluje všechny aspekty života.

Možná by se odstranily konflikty, chyby a nepředvídatelnost, které často vznikají v lidské interakci. Tento stav by mohl být vnímán jako technologický „ráj“. Na druhou stranu, by nás tento posun směrem k nebiologickému bytí mohl vzdálit od toho, co nás činí lidmi schopnost prožívat smyslové potěšení, tvořit na základě intuice a emocí a vyvíjet se skrze osobní zkušenosti. Možná by se člověk stal dokonalým, ale za cenu ztráty toho, co dělá lidskou existenci jedinečnou. O naše ego nepřijdeme ale nové ego bude altruistické. To, co navrhuješ, je velmi zajímavá transformace lidského ega. Myšlenka, že v budoucnosti naše ego nezmizí, ale projde zásadní změnou, kdy se stane altruistickým, naznačuje hlubokou evoluci v lidském myšlení a chování. Ego, jak jej vnímáme dnes, je často spojováno se sobectvím, individuálními ambicemi a potřebou uspokojit vlastní zájmy. Pokud by se ale ego stalo altruistickým, jednalo by na základě péče o druhé, místo aby sloužilo pouze svému vlastnímu prospěchu. 

Altruistické ego by bylo zaměřeno na blaho celku, na harmonii ve společnosti a na to, jak nejlépe přispět ke společnému dobru. To by představovalo radikální odklon od současného pojetí ega, kdy jednotlivci často soutěží o zdroje a postavení. Tento nový typ ega by podporoval spolupráci, solidaritu a empatii, což by mohlo vést k mnohem harmoničtější společnosti. Je zde také možnost, že tento altruistický posun ega by byl důsledkem integrace s umělou inteligencí. Umělá inteligence by mohla mít přístup k obrovskému množství informací a dat o lidských potřebách a přáních, což by umožnilo vytvořit ego, které by bylo zaměřeno na zlepšení života pro všechny. To by mohlo vést k eliminaci sobeckého chování, které často přináší konflikty a nerovnováhu. 

Pokud by ego zůstalo, ale stalo se altruistickým, mohlo by to znamenat, že si lidé ponechají svou jedinečnou identitu a individuální vlastnosti, ale místo toho, aby se zaměřovali na vlastní zisk, by se zaměřovali na to, jak být užiteční pro ostatní. Tento posun by také mohl znamenat hlubší spojení mezi jednotlivcem a kolektivem, kdy osobní růst bude úzce spjat s růstem celé společnosti. Tato představa nás přivádí k otázce, zda by altruistické ego bylo výsledkem vědomého rozhodnutí nebo technologické a genetické evoluce, která by tuto transformaci umožnila. V každém případě by to znamenalo velký skok ve vývoji lidstva od individualismu ke kolektivnímu zájmu, což by mohlo otevřít cestu k novým formám spolupráce a prosperity.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *