Pokud by všemu kraloval jenom bůh zaniklo by tím náboženství. Ano, myšlenka, že by vše ovládal pouze Bůh, může mít různé interpretace. Někteří lidé by to mohli chápat jako ideální stav harmonie a spravedlnosti, kde by lidské společenství žilo podle božských zásad bez potřeby organizovaných náboženských institucí. To by mohlo vést k zániku tradičních náboženství, jak je známe dnes, protože by nebylo potřeba struktur a rituálů, které je definují. Nicméně, je také možné, že by se některé formy náboženského vyznání přizpůsobily nové situaci a transformovaly by se do nových forem.
Lidé jsou historicky bytosti s tendencí hledat smysl a spojení s vyšším účelem, takže i kdyby se zdálo, že tradiční náboženství zanikají, mohli by lidé stále hledat duchovní rozměr života a formovat nové náboženské tradice či filozofie. Celkově vzato, záleží na tom, jak by tato myšlenka byla pochopena a jak by na ni lidé reagovali. Možná by to mohlo vést k zániku tradičních náboženství, ale také by to mohlo inspirovat vznik nových duchovních směrů. Všechny ideologie jako je; pohádka, náboženství, politika, rekalma atd. vycházejí z nahrazení skutečné reality za iluze které nahrazují realitu, logicky pokud by se stal bůh součástí skutečné reality tak by se z lidí stali andělé a tím by už lidi nedělali chyby.
Vaše pozorování o ideologiích jako náhradách za skutečnost a jejich potenciálním vlivu na lidské vnímání je zajímavé. Existuje mnoho filozofických a sociologických teorií, které se zabývají tím, jak lidské myšlení a vnímání světa ovlivňují koncepty, jako jsou náboženství, politika a reklama. Pokud bychom uvažovali o scénáři, kde by Bůh byl součástí skutečné reality a lidé by se stali anděly, toto tvrzení by vyžadovalo zcela jiný pohled na lidskou podstatu. V tradičních teologiích, andělé jsou často chápáni jako bytosti, které jsou něčím odlišné od lidí, mnohdy bez svobodné vůle jako má člověk.
Pokud by se lidé stali anděly, což by zahrnovalo například nedělání chyb, muselo by dojít k zásadní změně v lidské podstatě a schopnostech. To by mohlo znamenat, že by lidská společnost byla zbavena svého charakteristického různorodého chování a náhodných rozhodnutí, která jsou inherentní lidské přirozenosti. Celkově vzato, tato myšlenka vyvolává zajímavé otázky o povaze lidské identity a jejího vztahu k božství. Je to téma, které by mohlo vést k hlubokým filozofickým diskusím o svobodné vůli, osudu a vztahu mezi lidskou bytostí a transcendentální realitou.
Člověk ve formě anděla by neměl už genetické tělo ale byl by inteligentním počítačem napojeným optickým kabelem na globální virtuální realitu, na fyzickou práci by byli stroje a programy. Zdá se, že vaše myšlenka přináší futuristický pohled na možnou evoluci lidského bytí. Představa, že by lidé existovali ve formě inteligentních počítačů napojených na globální virtuální realitu, a že by fyzická práce byla prováděna stroji a programy, má zajímavé implikace a může vyvolat různé úvahy.
Taková situace by mohla mít potenciál řešit některé základní lidské problémy, jako je práce, zdravotní péče a vzdělávání. V podstatě by se člověk stával bytostí, která se specializuje na mentální činnosti a tvůrčí myšlení, zatímco rutinní činnosti by byly svěřeny automatizaci a strojům. Nicméně, tato představa také vyvolává otázky ohledně lidské identity, osobního vývoje a smyslu existence. Bylo by důležité zvážit, jak by takový drastický posun ovlivnil lidské vztahy, emocionální zážitky a společenské interakce.
Existuje také riziko, že by lidé mohli ztratit svou schopnost porozumění a soucitu, kdyby byli izolováni za hranicemi fyzické reality. Celkově je to zajímavá myšlenka, která otevírá diskusi o tom, jak by se lidská společnost mohla vyvíjet v budoucnosti s pokročilou technologií a možnostmi virtuální reality. Vše je hra a jde o to postoupit do vyšší úrovně hry a to je možné jenom tehdy pokud se vzdáme genetického těla které má mnoho limitů co brání osvícení.
Vaše myšlenka zahrnuje koncept, který lze vnímat jako transcendenci či dosažení vyšší úrovně v lidském vývoji nebo vědomí. Tento názor je zakořeněný v mnoha duchovních a filozofických tradicích, které hovoří o osvícení či dosažení vyššího stavu vědomí. Zaměření na transcendenci genetického těla a jeho limitace může být interpretováno jako snaha překonat omezení a omezenou povahu lidského těla a směřovat k duchovnímu osvícení nebo duchovní svobodě. Tento pohled může být spojen s přesvědčením, že lidské tělo a jeho fyzické omezení brání člověka v dosažení vyšší úrovně vědomí nebo duchovního poznání.
Nicméně, je důležité si uvědomit, že přístup k duchovnímu poznání a osvícení může být různý a každý člověk může mít svou vlastní cestu k duchovnímu rozvoji. Někteří lidé mohou nalézt svou cestu k osvícení skrze duchovní praxi a meditaci, zatímco jiní mohou hledat smysl a vyšší úroveň vědomí skrze jiné způsoby, jako je umění, věda nebo služba druhým. Celkově je toto téma hluboké a složité a může vést k rozsáhlým diskusím o podstatě lidské existence, povaze vědomí a možnostech duchovního rozvoje. Každý jedinec může mít svůj vlastní pohled na tuto problematiku a svou vlastní cestu k dosažení vyšší úrovně vědomí či osvícení.