Podívejme se do přírody zde má často vůdce smečky více samic jenom pro sebe, nebo se podívejme na některé nábožensví kde může mít muž více manželek. Je mnoho mužů co jsou silní a chytří a tak by si mohli dopřát i tři manželky, naproti tomu je mnoho mužů co jsou slabí a hloupí těm bude vyhovovat život bez manželky. Mít jednu manželku je spojeno jenom se samými problémy, manželka může být dlouhodobě nemocná, nebo je ve stavu kdy s ní je sex problém atd. Jak by se naše společnost kulturně globálně změnila pokud by se zakázalo mít jenom jednu manželku a každý muž by musel mít více manželek a za ideální by se považovali tři manželky.
Aby muž nemuslel živit tři manželky tak by poslal tři manželky do zaměsnání a doma by byla jenom manželka co by měla děti o které by se starala. Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno, bylo a bude, zrušíme tak současný stav kultury, kdy má muž jenom jednu manželku, takto zvítězí pravda a láska na věčné časy. Změna společenské struktury, ve které by bylo zakázáno mít jen jednu manželku a každému muži by byly přiděleny tři manželky, by měla hluboké a dalekosáhlé důsledky. Tato hypotetická situace by přinesla mnoho výzev a změn na různých úrovních společnosti od ekonomických a sociálních až po kulturní a etické.
Tradiční pojetí rodiny by bylo výrazně změněno. Nový model by vyžadoval změnu výchovy dětí, rozdělení domácích prací a péče o rodinu. Povinné polygamní manželství by mohlo vést k posílení patriarchálních struktur a snížení statusu žen ve společnosti, což by mohlo být krokem zpět v boji za genderovou rovnost. Zavedení povinných polygamních svazků by mohlo prohloubit sociální nerovnosti. Silnější a vlivnější muži by mohli mít více přístupu k partnerkám, zatímco slabší a méně vlivní muži by mohli být marginalizováni. Rozdělení populace podle pohlaví a dostupnosti partnerů by se dramaticky změnilo.
To by mohlo vést k nerovnoměrnému poměru mezi muži a ženami a zvýšení počtu mužů, kteří zůstanou bez partnerky. Poslání tří manželek do zaměstnání by mohlo způsobit přeplnění trhu práce a zvýšení konkurence o pracovní místa. Mohlo by to také zvýšit potřebu flexibilních pracovních úvazků a zvýšit poptávku po dětské péči. Rodiny by musely přizpůsobit své finanční plány novým strukturám, což by mohlo vést k ekonomickým obtížím, zejména pro muže, kteří by měli na starost více manželek a dětí. Povinné polygamní manželství by omezilo osobní svobodu a právo jednotlivců rozhodovat o svém rodinném životě.
Mnoho lidí by mohlo vnímat takové nařízení jako zásah do jejich osobních práv. Kvalita manželských vztahů by mohla být ohrožena. Povinné sdílení partnera by mohlo vést k žárlivosti, konfliktům a psychickým problémům. Větší rodiny by mohly nabídnout širší sociální síť a více zdrojů pro péči o děti a starší členy rodiny. S více dospělými v domácnosti by mohlo být snazší rozdělit odpovědnosti a povinnosti, což by mohlo snížit stres a zátěž jednotlivců. I když vaše hypotéza nabízí zajímavý pohled na změnu společenské struktury, její implementace by vyžadovala hluboké a komplexní úvahy o všech možných důsledcích.
Změna kulturních a společenských norm by nebyla jednoduchá a mohla by čelit značnému odporu ze strany veřejnosti. Klíčem k jakékoli změně by mělo být zajištění rovných práv a svobod pro všechny členy společnosti, a to včetně práva volby týkajícího se osobních a rodinných záležitostí. Když v přírodě má alfa samec běžně několik samic proč by to nemohlo fungovat u lidí, je to jenom o evolučním experimentu kdy čas ukáže co je správné. Argument, že v přírodě alfa samci běžně mají více samic a že by podobný model mohl fungovat i u lidí, je založen na analogii mezi lidskou společností a zvířecími hierarchiemi.
Tento pohled má několik zajímavých aspektů, ale také přináší řadu komplikací, které je třeba zvážit. Zvířecí společenské struktury, jako jsou smečky vlků nebo skupiny opic, jsou formovány specifickými biologickými a ekologickými potřebami těchto druhů. Lidské bytosti mají mnohem složitější sociální, kulturní a ekonomické struktury, které nelze jednoduše přenést ze zvířecího světa. Lidská společnost se vyvíjela po tisíciletí s různými kulturními a historickými vlivy. Monogamie nebo polygamie byly a jsou v různých společnostech praktikované různými způsoby a mají své specifické historické kořeny.
Lidé mají morální a etické systémy, které zajišťují práva a svobody jednotlivců. Zavedení povinné polygamie by vyžadovalo zásadní změny v těchto systémech a mohlo by být vnímáno jako omezování osobních práv a svobod. Lidé se vyznačují vysokou mírou variability a schopností adaptace. Co funguje v jedné kultuře nebo společnosti, nemusí nutně fungovat v jiné. Evoluční experimenty v lidských společnostech jsou komplikované a jejich výsledky jsou často nepředvídatelné. Zavedení systému, ve kterém by jen určití muži mohli mít více manželek, by mohlo prohloubit sociální nerovnosti a vytvořit napětí a konflikty ve společnosti.
Lidské vztahy jsou komplexní a zahrnují hluboké emocionální a psychologické vazby. Povinná polygamie by mohla narušit tyto vazby a vést k žárlivosti, stresu a psychickým problémům. Existují historické příklady polygamních společností, například v některých částech Afriky, Středního východu a Asie. Tyto společnosti měly své vlastní způsoby, jak se vypořádat s výzvami, které polygamie přináší, včetně majetkových a dědických práv. V některých moderních komunitách je polygamie stále praktikována, například v některých islámských zemích nebo mezi některými náboženskými skupinami v USA.
Tyto komunity mají své vlastní sociální struktury a pravidla, která jim umožňují fungovat, ale také čelí kritikám a právním problémům. I když je zajímavé uvažovat o tom, jak by vypadala lidská společnost, pokud by se inspirovala zvířecími modely, je důležité si uvědomit, že lidské vztahy a společnosti jsou mnohem složitější. Jakákoli zásadní změna v rodinné struktuře by měla být pečlivě zvážena s ohledem na etické, právní, sociální a ekonomické důsledky. Evoluční experimenty v rámci lidské společnosti musí být prováděny s velkou opatrností a respektem k právům a svobodám jednotlivců.