Stejné chyby vnímáme různě, záleží na tom, kdo je kritikem a odkud on tento proces pozoruje, je snadné kritizovat vše co je nám cizí a je těžké kritizovat svoje chyby. Pokud je něco dokonalé, tak to nikdo nekritizuje, protože není co kritizovat, můžeme dokonalost jenom chválit a dávat za vzor, bohužel toho, co je dokonalé je zde velmi málo.

Chválíme to, co milujeme a kritizujeme to co nenávidíme, myslíme a jednáme podle situace, z dálky mnohé vypadá lépe než z blízka, a tak je zde u mnohého snaha abychom to nemohli poznat z blízka, protože bychom to mohli začít kritizovat.

Podívejme se z blízka na; zákony, pravidla, předpisy, normy atd. to vše bylo elitami vytvořeno proto, abychom se vyhnuli chybám a tím i problémům, praxe ukazuje že to vše je jenom dočasná teorie, která v praxi nefunguje optimálně.

Je třeba pochopit konečně to, že lidi dělají chyby, protože nejsou dokonalí, společnost není dokonalá, protože je složená z nedokonalých lidí, jaký mají smysl demokratické volby, když na kandidátkách jsou jenom nedokonalí lidé a voliči nejsou dokonalí, populistická politika je experiment, který v praxi nefunguje.

Ve filmu nebo v knize mohou existovat dokonalí lidé, ale jde jenom o iluze, které z dálky vypadají reálně, unikáme z reality do iluzí, ale tím se ocitáme v začarovaném kruhu závislosti na iluzích. Dokonalost je v jednoduchosti a spolehlivosti, pokud je zde složitost a nespolehlivost, tak následkem jsou chyby, které se kritizují!

S příchodem digitalizace se začala naše civilizace rychle měnit, lidi si najednou uvědomili to, že vše je jinak, než si dosud mysleli, lidem bylo odhaleno to, co jim bylo skryto velmi dlouho, za vším je příčina a následek, pokud nám vládnou blbci tak následkem je blbá nálada!

By admin

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: