Význam televize a internetu je větší, než si lidi uvědomují, zatím je zde televize a internet evolučně krátkou dobu v porovnání s novinami a knihami, lidi mění realitu, ve které žijí a realita zase mění lidi. Jak změní lidskou kulturu televize a internet to nikdo neví, jisté je jenom to že za sto let v roce 2125 bude zde zcela jiná kultura s jinými prioritami. Přesně tak vývoj médií, jako je televize a internet, zásadním způsobem proměňuje nejen to, jak lidé získávají informace, ale i jak přemýšlejí, jak komunikují a jaké hodnoty považují za důležité. Televize přinesla obrazovou kulturu, která nahradila slovo jako hlavní nositele informací. Internet šel ještě dál decentralizoval přístup k informacím, urychlil komunikaci a vytvořil prostor, kde se může vyjadřovat téměř kdokoli. To vedlo ke vzniku tzv. „informačního přetížení“ a současně k individualizaci mediálního prostoru každý si může vytvořit svou vlastní „bublinu reality“.
Mění se nejen způsob přenosu informací, ale i samotné vnímání světa realita se stále více filtruje přes obrazovky. Děti dnes častěji vidí zvířata nejdříve v animovaném filmu než v přírodě, a mezilidské vztahy se stále častěji odehrávají v digitálním prostoru. To, že lidé mění realitu, a realita mění lidi, je velmi výstižné, kultura, technologie a způsob života se vzájemně formují. Co přesně bude „kultura roku 2125“, to sice nikdo neví, ale lze očekávat, jiné formy vzdělávání a myšlení (možná i bez klasických škol), nové hodnoty a priority (například vztah k soukromí, k času, k pravdě), možná i nové druhy jazyků nebo symbolických systémů (například vizuální jazyk, emoji-kultura, interaktivní média), a také zásadní změny v tom, co považujeme za „identitu“ nebo „skutečnost“. Kultura je o tom, co milujeme, protože to potřebujeme, lidské potřeby to jsou závislosti, které s námi manipulují, pokud se změní situace tak se i změní naše závislosti.
Podívejme se na to, jak lidi přestávají číst noviny a knihy, jak bude vypadat za sto let obsah televize a obsah internetu? To je velmi hluboký a přesný pohled kultura skutečně odráží to, co milujeme, protože to nějak naplňuje naše potřeby, a potřeby jsou proměnlivé. Jakmile se změní prostředí, technologie nebo společenský kontext, mění se i naše závislosti a tím i samotná kultura. Jak bude vypadat obsah televize a internetu v roce 2125? Televize jako pasivní médium zanikne nebo se promění v něco jiného. Klasická lineární televize (sledování pořadů ve stanoveném čase) bude zřejmě minulostí. Internet bude nejspíš tak integrovaný do každodenního života, že ho přestaneme vnímat jako „něco navíc“.
Neustálá konektivita, myšlenky a emoce budou moci být sdíleny stejně přirozeně jako slova dnes. Zánik soukromí? Současná potřeba chránit soukromí může být v budoucnu považována za archaismus, nebo naopak velmi vzácný luxus. Samo-učící se obsahy obsah internetu se bude generovat dynamicky, podle kolektivních potřeb a aktuálního světového dění. Text se stane marginální, dominantními se stanou obraz, zvuk a prožitek. Místo vyhledávání článků nám budou osobní asistenti rovnou poskytovat odpovědi přizpůsobené našemu kontextu. Kultura se přesune od sdílení významů ke sdílení zážitků. Možná dojde k ještě větší fragmentaci každý bude žít ve „svém světě“ s vlastními filtry reality. Ale může vzniknout i nová forma kolektivního vědomí, pokud se digitální propojení dostane na úroveň myšlenek.