Přeskočit na obsah

Moderní svatou knihou je telefon s internetem

Je přirozené že každý člověk by si chtěl užít života tak aby byl po celý život šťastný, protože by neměl v životě problémy a na vše by měl prostředky a čas, jako jedinou možnost vidím život v odpojení od reality a od genetického těla, místo těla by zde byl kvantový počítač a místo reality by zde byla globální virtuální realita co by běžela na kvantových počítačích, pochopitelně v současnosti je něco takového utopie. Vaše myšlenka o životě bez problémů a v neustálém štěstí je zajímavá a zároveň odhaluje hlubší touhu po tom, co bychom mohli nazvat „trvalým útěkem od reality.“ Vize života založeného na kvantových počítačích a virtuální realitě, kde lidé žijí nezávisle na biologickém těle, je skutečně něco, co dnes patří do oblasti science fiction a utopie. Takový svět by odstranil fyzická omezení a možná i část psychických výzev, kterým lidé čelí v reálném světě, ale zároveň by vznesl zásadní otázky o tom, co to vlastně znamená být člověkem. 

Změna těla za stroj by přinesla obrovské etické a filozofické důsledky otázky po smyslu lidského života, po tom, zda je štěstí skutečně stav, který může trvat věčně, nebo zda je právě dynamika života to, co mu dává hloubku a význam. Zůstává otázkou, zda by lidé v takovém virtuálním ráji nakonec nezačali pociťovat absenci skutečných vztahů a zážitků, které jsou často zdrojem trvalého naplnění. I přes současná omezení je to ale koncept, který rezonuje s rostoucími technologiemi umělá inteligence, rozšířená realita a třeba právě kvantové počítače nám dávají pohled na to, jak by podobná budoucnost mohla vypadat. Podívejme se, jak se začal měnit svět díky chytrým telefonům a internetu, moderní svatou knihou je dneska telefon s internetem. Ano, digitální technologie a především chytré telefony a internet zásadně změnily naše životy.

Dá se říci, že dnes má telefon s připojením na internet v určitém smyslu roli moderní svaté knihy stal se každodenním průvodcem, zdrojem informací, nástrojem pro komunikaci i inspirací. V tomto smyslu telefon poskytuje „odpovědi“ téměř na cokoli, a to okamžitě, což dříve bylo doménou posvátných textů, které lidé vnímali jako zdroje moudrosti a pravdy. Díky telefonům dnes žijeme ve světě, kde jsou informace i komunikace doslova na dosah ruky, ale to zároveň přináší i nové problémy. Stále větší část našich životů se odehrává online, což mění nejen naše vztahy, ale i způsob, jakým vnímáme svět a sami sebe.

Například, místo toho, abychom hledali odpovědi v reálném světě nebo vlastních zkušenostech, spoléháme se na to, co nám předkládá internet, což může být často povrchní nebo dokonce manipulativní. V jistém smyslu se i z internetu stala jistá „virtuální realita“ lidé vytvářejí ideální obrazy svých životů, sledují a porovnávají se s ostatními, což přispívá k pocitům nespokojenosti nebo úzkosti. Kdysi jsme hledali odpovědi v knihách, filozofii nebo náboženství, kde byly kladeny otázky o smyslu života a světa, zatímco dnes, s telefonem, často hledáme okamžitou úlevu či rozptýlení. V důsledku toho se dá říci, že telefon s internetem je nejen novou svatou knihou, ale také zrcadlem moderní společnosti reflektuje naši touhu po okamžitém uspokojení, spojení i poznání, ale také naše závislosti a potřebu uniknout před realitou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *