Tak jako iluzionista využívá kouzelnické triky na jevišti tak se nejrůznější triky používají v; pohádce, nábožensví, politice, reklamě, filmu, ekonomice atd. co by se stalo pokud by lidi nemohli používat nejrůznější triky k dosažení svých cílů? Pokud by lidé nemohli používat triky k dosažení svých cílů, společnost by se musela přizpůsobit novému způsobu komunikace a interakce. Větší transparentnost by vedla k vyšší důvěře mezi jednotlivci a institucemi, protože by bylo těžší skrýt pravdu nebo manipulovat s fakty. Lidé by možná více dbali na etické a morální normy, protože by nebylo možné skrývat nečestné jednání za kouzelnické triky nebo manipulace. Firmy by musely být otevřenější a upřímnější ve svých reklamních kampaních, což by mohlo změnit způsob, jakým spotřebitelé vnímají a vybírají produkty a služby.
Politici by museli být více otevření a upřímní ve svých jednáních a kampaních, což by mohlo vést k větší politické stabilitě a menší míře korupce. Filmy a pohádky by mohly ztratit část své magie a přitažlivosti, protože by nemohly využívat triky a speciální efekty k vytvoření iluze. Náboženské praktiky a rituály by mohly být ovlivněny, protože některé z nich se spoléhají na symboliku a rituály, které by mohly být považovány za triky. Lidé by museli najít nové způsoby, jak efektivně komunikovat a vyjednávat, protože by nebyli schopni využívat manipulační techniky k dosažení svých cílů. Vzdělávací systémy by se mohly více zaměřit na kritické myšlení a analýzu, protože studenti by se učili rozpoznávat a vyhýbat se manipulacím.
Celkově by svět bez triků vedl k otevřenějšímu, upřímnějšímu a možná i spravedlivějšímu prostředí, ale také by ztratil část své magie a tajemství, které triky přinášejí. Lidé by se museli naučit nové způsoby, jak dosahovat svých cílů, komunikovat a spolupracovat. Bylo by to jako Wikipedie kde je snaha o to být objektivní a eliminovat reklamu a propagandu, představme si internet ve stylu Wikipedie? Představa internetu ve stylu Wikipedie, kde by byla snaha o objektivitu a eliminaci reklamy a propagandy, by měla významné dopady na mnoho aspektů digitálního světa. Zde je několik klíčových změn a důsledků takového přístupu. Informace by byly důkladně ověřované a citované, což by zvýšilo kvalitu a důvěryhodnost obsahu.
Kvalitní a přesné informace by byly dostupné široké veřejnosti. Internet by nebyl financován reklamou, což by vedlo k nutnosti najít alternativní způsoby financování webových stránek a služeb, například prostřednictvím darů, předplatného nebo jiných forem podpory. Sociální média by mohla být méně zahlcena dezinformacemi a manipulativním obsahem, protože by byla snaha o ověřování faktů a objektivitu. Zpravodajské weby by se více zaměřovaly na přesné a vyvážené zprávy. Uživatelé by měli přístup k kvalitním a ověřeným informacím, což by mohlo vést k lépe informované veřejnosti a zvýšení kritického myšlení. Obsah by byl vytvářen a upravován komunitou uživatelů, což by podporovalo spolupráci a sdílení znalostí.
Byly by zavedeny přísné redakční procesy, aby se zajistila kvalita a objektivita obsahu. Otázky kolem cenzury a svobody projevu by byly složitější, protože by bylo nutné najít rovnováhu mezi eliminací propagandy a zajištěním práva na svobodný projev. Technologická infrastruktura by musela být navržena tak, aby podporovala tento model, což by mohlo zahrnovat decentralizované sítě a otevřené zdrojové platformy. Vzdělávací a výzkumné instituce by mohly těžit z dostupnosti kvalitních a ověřených informací, což by mohlo zlepšit kvalitu vzdělávání a výzkumu. Celkově by internet ve stylu Wikipedie mohl vést k lepší informovanosti veřejnosti, zvýšení důvěry v digitální obsah a snížení negativních dopadů dezinformací a manipulací.
Na druhou stranu by bylo nutné najít udržitelné způsoby financování a vyrovnat se s výzvami týkajícími se svobody projevu a cenzury. Podívejme se přírodu tak funguje bez kouzelnických triků a poradí si snadno s nečekanými změnami, otázkou je proč si z přírody nevezmeme příklad. Příroda nám může poskytnout mnoho inspirací a lekcí, jak se vypořádat s výzvami a změnami. Přístup přírody k řešení problémů a adaptaci by mohl být aplikován na lidskou společnost v několika klíčových oblastech.
Organismy se přizpůsobují měnícím se podmínkám prostředí prostřednictvím evoluce a přirozeného výběru. Ekosystémy jsou schopné obnovit se po narušení. Lidé by mohli více investovat do adaptabilních a odolných systémů, které jsou schopny rychle reagovat na změny, jako jsou klimatické změny nebo ekonomické krize. Přírodní systémy jsou energeticky efektivní a udržitelné. Žádný zdroj není promrhán, protože odpad jednoho organismu je zdrojem pro jiný.